Predstave

 

ČAROBNA GORA- I came here Today

Koreografija: Aleksandar Ilić
Režija: Aleksandar Nikolić
Dramaturgija: Teodora Sujić
Scenografija: Meta Drčar
Kostumografija: Igor Jagić
Glasba: Stefan Petrović
Plesalci: Vladimir Čubrilo, Branko Mitrović, Nikola Pavlović, Mojca Majcen, Jovana Grujić, Tijana Koprivica and Anđelija Jovanović
Performerji: Wangzhe Zhang, Teodora Sujić and Snežana Arnautović Stjepanović
Produkcija: Institut za umetničku igru Beograd, IUI Transition Dance Company, UK Vuk Karadžić Beograd in Festival Velenje
Podprto s strani: Ministrstva za kulturo Republike Slovenije in Republike SrbijeFotografija: Nenad Rade in Ksenija Mikor

 

ZGODBA O VOJAKU 

Glasba: Igor Stravinski
Libreto: Charles-Ferdinand Ramuz
Režija: Lea Kukovičič
Dramaturgija: Nuša Komplet Peperko
Scenografija: Matija Kovač
Oblikovanje svetlobe: Klemen Kuhar
Nastopajoči: Luka Bokšan, vojak, Doroteja Nadrah, hudič, Mojca Majcen, plesalka
Komorni ansambel HKC (Mitja Ritlop, klarinet, Leonardo Calligaris, fagot, Peter Firšt, trobenta, Žan Kopše, pozavna, Maša Mareš Ritlop, violina, Miha Firšt, kontrabas, Urban Krč, tolkala)
Simon Dvoršak, dirigent
Produkcija: Hiša Kulture Celje

 

1924 (po Thomasu Mannu):

Koreografija: Aleksandar Ilić
Produkcija: Institut za umetničku igru Beograd, Narodno Pozorište Beograd 2018
Fotografija: Nemanja Maraš

 

ZVEZDICA ZASPANKA:

Koreografija: Aleksandar Ilić
Režija: Aleksandar Nikolić
Produkcija: Festival Velenje, Institut za umetničku igru Beograd, PUBS Srbija in Balkan Dance Project 2018
Fotografija: Ksenija Mikor

 

BOTR’CE

Režija: Boštjan Oder
Koreografija: Lucija in Polona Boruta, Mateja Rožič
Produkcija: Plesni teater Velenje, KUD Abomo in Festival Velenje, 2017
Fotografija: Ksenija Mikor

 

POHUJŠANJE V DOLINI ŠENTFLORJANSKI

Koreografija: Aleksandar Ilić
Režija: Aleksandar Nikolić
Produkcija: Balkan Dance Project, Festival Velenje, Tanzelarija BIH, PUBS Srbija in Institut za umetničku igru Beograd, 2017
Fotografija: Ksenija Mikor in Zoran Lešić

 

ZNAKI OB POTI

Koreografija: Ivana Hadžihasanović
Produkcija:  Balkan Dance Project, Festival Velenje, Tanzelarija BIH, PUBS Srbija in Institut za umetničku igru Beograd, 2017
Fotografija: Ksenija Mikor in Zoran Lešić

 

ŠTO TE NEMA

Koreografija: Igor Kirov
Produkcija: Balkan Dance Project, Festival Velenje, Tanzelarija BIH, PUBS Srbija in Institut za umetničku igru Beograd, 2017
Fotografija: Ksenija Mikor in Zoran Lešić

 
 

THE CUBE UNTOLD

Koreografija: Igor Kirov,
Produkcija: Festival Velenje, Madlenianum Opera&Theatre Beograd, Institut za umetničku igru Beograd, 2016
Fotografija: Ksenija Mikor, Nemanja Maraš, Zoran Lešić

 

PO SONETU

Koreografija: Aleksandar Saša Ilić& Natalie Iwaniec,
Produkcija: Festival Velenje, Madlenianum Opera&Theatre Beograd, Institut za umetničku igru Beograd, 2016
Fotografija: Ksenija Mikor, Nemanja Maraš, Zoran Lešić

 

MED NAMA

Koreografija: Mojca Ussar, produkcija Galerija Plesa 2016

 
 

BALKAN DANCE PROJECT VOLUME 1

Koreografija: Aleksandar Saša Ilić, Igor Kirov
Festival Velenje, Hiša Kulture Celje, Direkcija za umetnost in kulturo Skopje in Profesionalno združenje baletnih umetnikov, koreografov in pedagogov Srbije 2015
Fotografija: Ksenija Mikor

 
 

ALMA.SAMA

Koreografija: Misa Mandigo Kelly, Stephen Kelly
ArtBark Intrenational, Hiša Kulture Celje in Cankarjev Dom, 2015
Fotografija: Tone Stojko

 
 

BREZ IZHODA

Koreografija: Mojca Ussar
Galerija Plesa Maribor 2015

 
 

TWO OF US

Koreografija: Mojca Ussar
Galerija Plesa 2014

 
 

KLIC GOZDA ALI POLJUB TVOJE MATERE

Koreografija: Etcha Dvornik
Zavod Federacija, Cankarjev Dom
fotografija: Tone Stojko

 
 

 TITANIC.SI

Koreografija: Valerie Green, Michael Green Alujević, Mojca Majcen
Dance Entropy, ArtBark International ZDA

 
 

ALMA

Koreografija: Misa Mandigo Kelly
ArtBark International ZDA

 
 

HE HE HELIUM

Koreografija: Igor Kirov
Hiša kulture Celje, Festival Velenje, Kirov Dance Company, Happy Family Theatre
fotografija: Matjaž Očko, Ksenija Mikor, Zoran Lešić

 
 

A BAO QU

Koreografija: Misa Mandigo Kelly
Sonnenbauma Danscz Theatre USA, ArtBark International USA
fotografija: Kathee Miller, Sue Bell

 
 

MOKI’S WEDDING

Koreografija: Misa Mandigo Kelly
Sonnenbauma Danscz Theatre USA, ArtBark International USA
fotografija: Kathee Miller, Sue Bell

 
 

FALLING&FLYING

Koreografija: Stephen Kelly
Sonnenbauma Danscz Theatre USA, ArtBark International USA
fotografija: Kathee Miller, Sue Bell

 
 

TRENUTEK VROČICE/ PORTRET PLESALKE/ kratek plesni film

Režija: Svetlana Dramlić
ARKADENA, RTV SLOVENIJA

 
 

ALICA V ČUDEŽNI DEŽELI

Koreografija: Tamara Divjak
Baletna šola Tamare Divjak

 
 

ODSEVI

Koreografija: Mojca Ussar
Galerija Plesa Maribor
fotografija: Miha Sagadin

 
 

KAJ MANJKA?

Društvo Baletnih Umetnikov Slovenije, Tamara Divjak
Koreografija: Tamara Divjak
fotografija: Tomaž Majerič, Demetrius

 
 

 DAMA S KAMELJIMA

Koreografija: Igor Jelen
Plesni Teater Igen
fotografija: Zoran Lešić, International modern choreography competition Vitbesk, Belorusija

 
 

CALLAS

Koreografija: Igor Jelen
Plesni Teater Igen

 
 

HIŠA 22

Koreografija: Igor Jelen
Plesni Teater Igen
fotografija: Jure Karavanja, Robert Hutinski, Lidija Mataja

 

 
 

TRI.SESTRE

Koreografija: Igor Jelen
Plesni Teater Igen
fotografija: Gašper Domjan